Jak dbać o skórę szyi i dekoltu?

https://www.unicornlab.pl/2022/03/23/jak-dbac-o-skore-szyi-i-dekoltu/


Wiele kobiet podczas swojej codziennej pielęgnacji zapomina o obszarze szyi i dekoltu. Niestety, ale skóra tych okolic również wymaga troski, aby pozostać w dobrej kondycji. Co więcej, charakteryzuje się ona cieńszą warstwą tkanki podskórnej i posiada mniej gruczołów łojowych od reszty naszego ciała. W efekcie starzeje się ona dużo szybciej niż nasza twarz, a brak pielęgnacji znacznie przyspiesza ten proces.

Oczyszczanie to podstawa
Zanim przejdziesz do jakichkolwiek zabiegów, powinnaś dokładnie wyczyścić skórę szyi i dekoltu. Dzięki temu unikniesz powstawania niedoskonałości, a kosmetyki, z których później skorzystasz, będą dużo lepiej wchłaniać się w oczyszczony naskórek. Jeśli nałożyłaś na te okolice podkład kryjący lub krem z filtrem UV, wieczorem postaw na oczyszczanie dwuetapowe. Na czym ono polega? Pierwszym etapem jest zmycie wierzchniej warstwy kosmetyków przy pomocy środka myjącego. W tej roli doskonale sprawdzają się zemulgowane olejki, które w kontakcie z wodą schodzą z Twojej skóry wraz z zanieczyszczeniami. Następnym etapem jest usunięcie resztek olejku i innych zabrudzeń z okolic szyi i dekoltu. Użyj do tego delikatnego detergentu z naturalnym składem, unikaj mydeł. Rano wystarczające będzie wykorzystanie jednego etapu. Jeśli jesteś posiadaczką cery suchej, postaw na wersję z olejkiem. W przypadku cery tłustej lepszą opcją będzie zmycie łoju i wieczornych kosmetyków przy pomocy tradycyjnego środka myjącego. Nie zapominaj o tonizacji na koniec! Woda oraz większość preparatów oczyszczających ma pH dużo wyższe od naszej skóry.

SPF 50+ – gwarancja młodej i jędrnej skóry
Większość kobiet inwestując krocie w kosmetyki odmładzające, liczy na cofnięcie lub chociaż zatrzymanie czasu. Tymczasem najlepszym preparatem zapobiegającym powstawaniu oznak starzenia się jest… krem z filtrem SPF 50+. Używany nie tylko podczas wielogodzinnego opalania się na plaży w Egipcie, ale każdego dnia, nawet jeśli tkwimy w pracy kilkanaście godzin, a za oknem plucha. Promienie słoneczne UVA są dla nas niewidoczne, ale mają niezwykle szkodliwy wpływ na naszą skórę. W przeciwieństwie do UVB nie powodują oparzeń słonecznych, dlatego wiele osób zaprzestaje ochrony przeciwsłonecznej wraz z końcem sezonu wakacyjnego. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu gładkiej i jędrnej skóry, stosują ją przez cały rok.

Serum czy krem? Co wybrać?
Wiele z nas podczas zakupów pewnie zastanawiało się, jaka jest różnica między tymi dwoma produktami. Przede wszystkim, serum jest preparatem w skondensowanej formie. Wystarczy jedynie 5 kropli na obszar szyi i dekoltu, aby doskonale spełniało swoją funkcję. Z tego samego względu nie jest to kosmetyk, który poradzi sobie z zatrzymaniem wilgoci w naskórku. Krem jest produktem, który nie będzie charakteryzować się mocnym działaniem składników aktywnych, ale doskonale sprawdzi się w roli wieczornego nawilżacza skóry. W przypadku cer tłustych najlepszym wyborem jest serum, posiadaczkom cer suchych lepiej posłuży krem.

SPA day w Twoim domu
Jeśli marzy Ci się dzień SPA, ale Twoje fundusze nie pozwalają Ci wybrać się do centrum Wellness, nic straconego. Wystarczy kilka kosmetyków i nieco kreatywności, aby stworzyć centrum odnowy biologicznej w swoim domu. Co możesz dodać do rytuału, aby zadbać o skórę swojej szyi i dekoltu? -oczyszczanie i masaż olejkami,
-peeling mechaniczny lub enzymatyczny,
-maseczka z glinki dostosowanej do potrzeb naszej cery,
-stonizowanie skóry,
-nałożenie kremu pielęgnacyjnego lub serum.