Peeling — obowiązkowy punkt pielęgnacyjnej rutyny!

https://www.unicornlab.pl/2022/01/26/peeling-obowiazkowy-punkt-pielegnacyjnej-rutyny/

Pielęgnacja twarzy, aby była jak najbardziej skuteczna, wymaga kompleksowego podejścia. Codzienny demakijaż, dokładne mycie dedykowanymi produktami, a następnie odżywianie za pomocą kremów czy chociażby olejków, to niezwykle istotne kroki pielęgnacyjnej rutyny. Uwzględniasz je każdego dnia? Świetnie! Wiedz jednak, że Twoja skóra potrzebuje jeszcze więcej troski, a dokładniej… odpowiedniego złuszczania. Systematyczny peeling to klucz do gładkiej cery, która przyciąga swoim promiennym wyglądem. Jak go poprawnie wykonać?

Peeling — antidotum na problemy skórne
Skutecznie odświeża skórę, przywraca jej naturalny blask, nadaje jedwabistej gładkości i widocznej elastyczności, a ponadto pozwala rozprawić się z uciążliwymi przebarwieniami czy nierównościami… — peeling skóry twarzy to doskonały przepis na jej piękno. W czym tkwi jego sekret? W niezwykle dokładnym oczyszczaniu cery ze wszelkich zanieczyszczeń i martwego naskórka, a tym samym pobudzaniu jej do działania. Delikatny masaż, który towarzyszy czynności złuszczania sprawia, że skóra staje się lepiej ukrwiona, zaczyna produkować więcej kolagenu oraz elastyny i… jest gotowa na kolejne kroki pielęgnacyjnej rutyny.

Ziarnisty, enzymatyczny, chemiczny, czyli peeling w kilku odsłonach
Peeling niejedno ma imię, o czym należy pamiętać decydując się na jego wykonanie. Mechaniczny, enzymatyczny, a może chemiczny? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że o tym, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy, decyduje Twój typ cery oraz jej potrzeby. Pierwszy z wymienionych, zwany także ziarnistym, bazuje na działaniu ścierających drobinek, w rolę których mogą wcielić się chociażby zmielone pestki owoców czy cukier. Jesteś posiadaczką cery normalnej, mieszanej lub tłustej? W takim razie peeling mechaniczny będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Nieco łagodniejszym wsparciem, które sprawdzi się szczególnie w przypadku skóry wrażliwej czy trądzikowej, będzie natomiast peeling enzymatyczny. Jak sama nazwa wskazuje, opiera się on na złuszczającej mocy enzymów, a ich naniesienie na twarz przekłada się na przyspieszenie naturalnych procesów odnowy skóry i rozpuszczenie martwego naskórka. Pozostaje jeszcze peeling chemiczny, w którym główną rolę odgrywają kwasy. Pamiętaj jednak, że tego typu zabieg należy wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. A kiedy warto się na niego zdecydować? Między innymi w przypadku głębokich blizn potrądzikowych czy uporczywych przebarwień.

Domowy peeling krok po kroku
A teraz czas odpowiedzieć na pytanie, jak poprawnie wykonać złuszczanie twarzy, aby zaowocowało spektakularnymi efektami. Pierwsza i niezwykle istotna kwestia — sięgaj po peeling nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Zbyt częste stosowanie może doprowadzić między innymi do popękania naczynek czy nadmiernego przesuszenia cery. Co więcej, zapomnij o agresywnym peelingowaniu. Musisz wiedzieć, że za mocne i gwałtowne pocieranie skóry to prosta droga do uszkodzenia powierzchni naskórka czy na przykład niechcianych podrażnień. Jak zatem powinno wyglądać złuszczanie? Peeling mechaniczny rozprowadza się okrężnymi ruchami na zwilżonej skórze twarzy, a następnie zmywa wodą. Enzymatyczny z kolei stosuje się podobnie jak maseczkę — po nałożeniu cienkiej warstwy odczekujesz kilkanaście minut, a następnie usuwasz produkt przy pomocy ciepłej wody. A co po peelingu? Najlepiej wykonać maseczkę czy po prostu zaaplikować odżywczy krem i… to wszystko!

Peeling — przepis na piękną skórę
Gładka, dokładnie oczyszczona i pełna blasku cera jest w zasięgu Twojej ręki. Wystarczy tylko, że postawisz na regularny peeling — Twoja skóra z pewnością Ci za niego podziękuje!