Jak zacząć żyć świadomie?

https://www.unicornlab.pl/2021/12/16/jak-zaczac-zyc-swiadomie/


Myślimy, że nasze życie jest jak książka. Otwieramy ją, czytamy kilka pierwszych zdań, a następnie zamykamy książkę. Jednak to życie świadome jest o wiele ważniejszą częścią naszego życia, na której powinniśmy się skupić! Świadome życie to życie w harmonii ze wszechświatem. Ono stara się żyć w stanie równowagi, harmonii i zadowolenia. Świadoma podróż życiowa to podróż w celu odnalezienia swojego prawdziwego ja, co doprowadzi nas do lepszego poznania siebie i naszego celu w życiu.

Zacznij żyć świadomie już dziś!
Jak żyć bardziej świadomie jako człowiek? Jak zadbać o nasze zdrowie fizyczne i psychiczne? Jak zadbać o swoje życie w chwili obecnej i jeszcze bardziej cieszyć się nim w przyszłości?
Obecnie żyjemy w epoce „świadomości”. Można to podsumować jako stan umysłu, kiedy stajemy się świadomi tego, co dzieje się wokół nas. Nasza świadomość jest wynikiem tego, że nasz mózg i ciało funkcjonują razem, aby wytwarzać myśli i idee. Dzięki temu możemy zrozumieć, co dzieje się w naszych umysłach.
Powinniśmy przyjąć głos serca i pozwolić, aby pomogł nam pozbyć się stresu psychicznego. Można to osiągnąć dzięki medytacji uważności, ucząc się, jak żyć dzisiaj jeszcze bardziej świadomie.

Jak możemy to zrobić?
– Ćwicząc, uprawiając jogę czy medytując
– Spacer lub przejażdżka rowerem z przyjaciółmi lub rodziną
– Podejmując nowe zajęcia, takie jak pływanie lub podróże zagraniczne
– Robiąc coś, co naprawdę sprawia, że jesteśmy szczęśliwi przez cały dzień, zamiast tylko na godzinę lub dwie każdego wieczoru przed pójściem spać
 
To zbiór 6 kroków, które możemy wykonać, aby żyć świadomie. Pomoże ci dowiedzieć się więcej o praktykach i zasadach, które są dobre dla świadomego życia.

  1. Bądź świadomy
  2. Zacznij żyć z wdzięcznością
  3. Bądź w teraźniejszości
  4. Przejmij kontrolę nad swoim życiem
  5. Naucz się żyć świadomie
  6. Przestań reagować na różne sytuacje życiowe wybijające Cię z rytmu

Zrób pierwszy krok w kierunku lepszego życia
Zarządzanie emocjami polega na kontrolowaniu siebie, własnych myśli i uczuć. Twoim głównym celem powinno być upewnienie się, że Twoje myśli nie wywołuje żadnych negatywnych stanów u Ciebie.
Rozwiązania na to mogą obejmować poświęcenie czasu na przemyśleniu o swoim hobby, zainteresowaniach lub pasjach. Często ludzie mają wiele pomysłów i myśli, którymi nie chcą się dzielić z innymi ludźmi i ze światem, obawiają się, że mogą źle wyglądać lub czuć się niekomfortowo w towarzystwie przyjaciół i członków rodziny. Zapisz te interesujące myśli, możesz dowiedzieć się, czego tak naprawdę pragniesz w życiu!

Pojęcie świadomego życia i co to faktycznie oznacza dla życia
Nasi przodkowie żyli w czasach, kiedy musieli wierzyć, że byli centrum wszechświata. Musieli wierzyć, że istnieje Bóg, który nad nimi czuwa i dał im zasady życia. Chociaż wielu ludzi dzisiaj tak nie żyje, nadal muszą żyć według zasad spisanych przez tych ludzi. A zasady te były przekazywane z pokolenia na pokolenie i opierają się na mitach, które sięgają czasów faraonów. Ludzie muszą zdać sobie sprawę, jak bardzo są szczęśliwi w porównaniu z tymi, którzy nie żyli w ten sposób. Tylko dzięki naszym przodkom udało nam się do tej pory przetrwać na tym świecie.

Świadome życie krokiem do spełnienia i szczęścia
Świadoma postawa może być jednym z najważniejszych czynników w życiu. Nie powinniśmy zadowalać się naszym obecnym stanem – powinniśmy starać się go ulepszyć, aby stał się tym, kim chcemy być.
Świadome życie to styl życia, który wiąże się z wysoką świadomością swojego życia. Zachęca do świadomego myślenia i działania. Ten styl życia ma na celu poprawę samopoczucia psychicznego i fizycznego, a także poprawę jakości życia.