Codzienna pielęgnacja twarzy męskiej – jak dbać o skórę?

https://www.unicornlab.pl/2021/08/25/codzienna-pielegnacja-twarzy-meskiej-jak-dbac-o-skore/

Codzienna pielęgnacja twarzy męskiej – jak dbać o skórę?
Męska twarz różni się od kobiecej i ma zdecydowanie inne potrzeby. Jest przede wszystkim grubsza, posiada bujniejsze owłosienie, ma większą ilość gruczołów łojowych. Pomimo tego, że czasy się zmieniają, nadal panuje przekonanie, że panowie nie przykładają zbyt dużej uwagi do pielęgnacji. Na szczęście z pomocą przychodzą im odpowiednie kosmetyki, których codzienne stosowanie da zauważalne efekty.

Jak dbać o męską twarz? Niezbędne produkty
Rozpoczynając przygodę z pielęgnacją twarzy, warto wyrabiać w sobie krok po kroku drobne nawyki. Oprócz codziennych rytuałów należy raz na jakiś czas przeprowadzać większe zabiegi pielęgnacyjne. W męskiej kosmetyczce musi się znaleźć przede wszystkim lekki żel oczyszczający do twarzy bez alkoholu w składzie. Maszynki do golenia powinny być wymieniane odpowiednio często (jednorazowe, jak sama nazwa wskazuje, nadają się do użycia tylko jeden raz) – stępione narażają na podrażnienia i infekcje. Pianka do golenia musi zmiękczać skórę i być delikatna. Oprócz tego panowie powinni korzystać z kremów nawilżających, szczególnie jeśli mają skórę skłonną do przesuszania. Co jakiś czas warto wykonać peeling i nałożyć maseczkę. Dobrze także zastanowić się nad zakupem serum. Jest to skoncentrowany kosmetyk o silnym i dogłębnym działaniu. Jego zadaniem jest spowolnienie procesów starzeniowych skóry. Mówiąc krótko, stosując ten preparat panowie dają sobie szansę na zachowanie młodego wyglądu przez długi czas.

Jak pielęgnować twarz krok po kroku?
Pierwszym etapem pielęgnacji twarzy zawsze powinno być jej oczyszczenie. Bez tego nałożenie kremu nie będzie miało sensu, a wręcz może zaszkodzić skórze. Ta czynność nie może być przeprowadzana agresywnie, ponieważ w ten sposób zwiększa się ryzyko podrażnień. Do mycia warto stosować delikatne środki bez wysuszającego alkoholu w składzie. W usunięciu zrogowaciałego naskórka może pomóc przeprowadzany dwa razy w tygodniu peeling. Dzięki temu skóra wchłonie więcej substancji odżywczych z kremu. Po oczyszczeniu twarzy przychodzi pora na tonizowanie. Pomaga ono w utrzymaniu równowagi skóry. Tonik lub hydrolat należy dostosować do jej potrzeb. Produkt nie powinien zawierać w składzie alkoholu. Ostatnim krokiem jest nawilżenie i odżywienie. Niezbędnych składników dostarczy skórze odpowiednio dobrany krem. Produkt na dzień powinien być delikatniejszy i lżejszy niż na noc. Kosmetyk nie może zapychać porów, ponieważ to prosta droga do powstawania zaskórników. Cały proces pielęgnacji nie jest skomplikowany i nie zajmuje wiele czasu, szczególnie po wejściu w nawyk.

O czym warto pamiętać w kwestii pielęgnacji twarzy?
Bardzo istotne jest poznanie swojego typu cery. Nietrudno jest to określić. Skóra sucha to taka, która po umyciu mydłem jest lekko podrażniona, a nawet bolesna lub ściągnięta. Cera tłusta ma wiele niedoskonałości i tendencję do błyszczenia. Skóra mieszana jest połączeniem obu tych typów. Warto pamiętać, że nie każdy kosmetyk przeznaczony np. do cery tłustej sprawdzi się u wszystkich osób z tego typu cerą. Znalezienie odpowiednich dla siebie preparatów wymaga nieco czasu i cierpliwości. Przed znalezieniem tych idealnych można kilka razy zawieść się na testowanych produktach. Jeśli nie ma się możliwości zastosowania wyżej wymienionych kosmetyków, lepiej umyć twarz samą wodą niż wodą z mydłem. Mydło wysusza skórę i podrażnia ją. Twarz warto wycierać delikatnie czystym ręcznikiem. Ręcznik musi być przeznaczony tylko do tego celu i wymieniany co około 3 dni.

Choć rytuały pielęgnacyjne kojarzą się bardziej jako domena kobiet, również panowie powinni korzystać z ich dobrodziejstw. Dzięki temu ich twarz zachowa młody i zdrowy wygląd. Dbanie o cerę nie jest trudnym i czasochłonnym zadaniem. Drobna zmiana nawyków może przynieść duże korzyści. Warto zadbać o wyposażenie kosmetyczki w wysokiej jakości produkty dostosowane do typu cery. Wykonywanie czynności pielęgnacyjnych będzie jeszcze przyjemniejsze po zobaczeniu pierwszych efektów.