Domowe sposoby na relaks

https://www.unicornlab.pl/2021/08/11/domowe-sposoby-na-relaks/

Współczesna codzienność większości z nas nierozerwalnie związana jest ze stresem i nieustannym pędem, które potrafią wywołać natłok negatywnych emocji. Wielu z nas nie potrafi również “zwolnić” w tym codziennym wyścigu po sukces bojąc się utracenia pozycji. A przecież relaks i odpoczynek są nam niezbędne do “zresetowania” naszego organizmu i pozbycia się wszystkich złych myśli krążących w głowie. Poznaj sposoby na domowy relaks i dowiedz się jak niewiele potrzeba by poczuć się wypoczętym i szczęśliwym.

Sposób nr 1 – gorąca i długa kąpiel
Relaks w wannie pełnej gorącej wody i aromatycznej piany to jeden z najlepszych pomysłów po ciężkim dniu. Wszystko, czego potrzebujesz to ulubiony płyn do kąpieli, sole lub olejki eteryczne, kilka świec i ulubiony napój ( np. chłodne wino). Taki zestaw plus gorąca woda to ratunek dla obolałego i zmęczonego ciała oraz ciągle zajętego rozmyślaniem o kłopotach umysłu.
Ulubiony zapach pozwoli Ci zapomnieć na chwilę o zmartwieniach dodany do niego olejek eteryczny np z lawendy wyciszy nerwy i ułatwi późniejsze zasypianie. Gorąca woda dodatkowo rozluźni spięte po całym dniu mięśnie ciała.

Sposób nr 2 – domowe SPA
Innym kosmetyczno – pielęgnacyjnym sposobem na odpoczynek w domowym zaciszu może być urządzenie sobie domowego SPA. Decydując się na małą sesję zabiegową pozwolimy sobie upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, bowiem zadziałamy zarówno na nasze samopoczucie jak i urodę. Skupienie na kolejnych czynnościach pozwoli nam oderwać myśli od dręczących nas kłopotów a zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że będziemy wyglądać na zrelaksowanych i zdrowych.
Do wyboru mamy szereg nieskomplikowanych kuracji domowych, wśród których można wymienić maseczki na włosy z jajka, oliwy i miodu czy naturalny peeling kawowy z fusów. Warto również pokusić się o nałożenie drogeryjnej i pięknie pachnącej maseczki lub masaż szczotką na sucho zarówno ciała jak i twarzy. Taki zabieg zrelaksuje cię i korzystnie wpłynie na wygląd twojej skóry. Warto przy tym zadbać o odpowiednią oprawę wieczoru, z cichą muzyką w tle i zapalonymi świeczkami lub dyfuzorem.

Sposób nr 3 – mata do akupresury
Maty do akupresury to prawdziwy hit ostatnich lat. Korzystają z nich zarówno sportowcy jak i biznesmeni oraz mamy zmęczone po całym dniu zabaw z rozbrykanym dzieckiem. Nic w tym dziwnego, pozwalają one na rozluźnienie mięśni a specjalnie ułożone kolce wywierają nacisk na odpowiednie fragmenty naszego ciała działając na zasadzie akupresury.
Pamiętaj, że początki z mata mogą wydać się nieprzyjemne, bowiem ciało musi przyzwyczaić się do ostrych kolców. Przygodę z matą warto, zatem rozpoczynać z rozwagą, by móc cieszyć się jej zaletami w pełni w chwili przyzwyczajenia skóry do kontaktu z nią.

Sposób nr 4 – trening
Każdy człowiek jest inny, jedni lubią relaks przed kanapą, inni najlepiej odpoczywają będąc w ruchu. Aktywność fizyczna, tak jak joga, rower, bieżnia czy trening siłowy to również dobre sposoby na odciążenie głowy z natłoku myśli. Regularne, wieczorne treningi nie tylko pozwolą nam się oderwać od codzienności, ale i usprawnią nasz organizm i pozwolą dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem.
Ważne jest również to, że w trakcie ruchu w naszych mózgach stymulowana zostaje produkcja endorfin, czyli hormonów szczęścia. Hormon ten likwiduje również nagromadzony kortyzol, wywoływany przez przewlekły stres.

Sposób nr 5 – książka, kino lub Netflix
Idealnym sposobem na relaks i zapomnienie o codziennych problemach jest również zanurzenie się w całkiem innym świecie. Możliwość tę dają nam książki oraz filmy i seriale dostępne na platformach typu Netflix. Skupienie się na czytanej lub oglądanej historii pozwala zresetować myśli i zapomnieć o tym, co nas trapi. Czytanie dodatkowo rozwija naszą wyobraźnię oraz poszerza wiedzę i rozwija horyzonty myślowe.
Regularne czytanie przed snem pozwala nam zasypiać z głową pełną historii zawartych w książkach zamiast rozmyślania o tym, co złego przyniósł nam dzisiejszy dzień. Osoby, które nie przepadają za kontaktem z literaturą mogą włączyć swój ulubiony film lub serial i w te sposób oderwać swoje myśli od otaczającej je rzeczywistości.