Jak szczotkować twarz na sucho?

https://www.unicornlab.pl/2021/06/09/jak-szczotkowac-twarz-na-sucho/

Dlaczego warto szczotkować twarz?

Wiele kobiet nie potrafi już sobie wyobrazić domowego spa bez zabiegu szczotkowania twarzy. Jest to zabieg wyjątkowy. Jeśli wprowadzisz go do swojej rutyny pielęgnacyjnej, zrozumiesz, za co kobiety na całym świecie go pokochały. Co jednak daje szczotkowanie skóry? Przede wszystkim jest to zabieg upiększający, który złuszcza naskórek, ujędrnia skórę, oczyszcza pory i pobudza krążenie krwi. Fizyczne zalety to jednak nie wszystko. Dzięki pielęgnacji, która jest bardzo przyjemna, będziesz w stanie zredukować stres! Szczotkowanie twarzy na sucho to także alternatywa dla kosmetycznych peelingów, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, które musiałabyś przeznaczyć na kolejne kosmetyki.

Pierwszy krok to wybór szczotki

Zacznijmy od początku, czyli od szczotki, którą musisz posiadać. Twarzy, nie możesz bowiem szczotkować szczotką do skóry. Te mają bowiem mocniejsze i bardziej zbite włosie, co nie będzie korzystne dla delikatniejszej skóry twarzy i szyi. Do szczotkowania twarzy potrzebujesz więc szczotki, która ma delikatne włosie do masowania. Jeśli twoja skóra jest bardzo wrażliwa i łatwo ją poranić, zacznij od bardzo delikatnych szczotek. Ostatecznie zawsze będziesz mogła kupić mocniejszą. Ze szczotkowania twarzy nie musisz także rezygnować, jeśli jesteś weganką. Na rynku zakupisz bowiem także szczoteczki wykorzystujące rośliny, na przykład liście agawy. Przede wszystkim unikaj syntetycznych szczotek. Te bowiem mogą być zbyt sztywne, co sprawi, że będą drapiące i szorstkie w dotyku.

 
Szczotkowanie twarzy

Chcąc szczotkować twarz, musisz pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Przede wszystkim twarz musi być sucha, nim przystąpisz do zabiegu, więc nie powinnaś stosować żadnych kremów lub olejków. Nim przystąpisz do szczotkowania, sprawdź też skórę swojej twarzy. Jeśli zauważysz jakieś wypryski, stany zapalne lub krosty, zrezygnuj. Szczotka bowiem rozniesie je po całej szczotkowanej powierzchni ciała i tylko pogorszy problem. Szczotkować nie możesz także skóry po zabiegach kosmetycznych, które podlegały na złuszczaniu naskórka. Skóra, którą chcesz szczotkować, musi być nienaruszona.
Szczotkowanie nie może opierać się także na przypadkowych ruchach ręką. Zabieg musi odbywać się według określonego dokładnie schematu. Zacznij od wewnętrznej części twarzy, przy nosie, a ruchy kieruj do zewnątrz. Podobnie postępuj także przy żuchwie — szczotkowanie zacznij od środka brody i kieruj się na zewnątrz. Masaż czoła wykonuj okrężnymi ruchami. Zacznij od przestrzeni pomiędzy brwiami i kieruj się ku skroniom. Możesz także szczotkować usta. Także tutaj zacznij od środka i kieruj się ku zewnętrznej części twarzy. Cały zabieg powinien zająć maksymalnie 5 minut. Po zabiegu możesz także nakładać kremy i serum, które będą się dobrze wchłaniać, ponieważ twarz po szczotkowaniu jest bardziej chłonna. Sam zabieg powtarzać możesz 1-2 razy w tygodniu w przypadku skóry normalnej. Jeśli twoja cera jest tłustsza, możesz poddawać się zabiegowi częściej.
Po zakończonym zabiegu zadbaj o szczoteczkę. Wyczyść włosia, którymi robisz masaż. Przed kolejnym zabiegiem popryskają ją także płynem dezynfekcyjnym i poczekaj, aż ten wyparuje. Po zabiegu możesz umyć ją zwykłym mydłem, pozwól jej wyschnąć i umieść w miejscu, gdzie nie będzie kurzu, wilgoci i innych zanieczyszczeń. Taka pielęgnacja sprawi, że zabieg będzie bezpieczny dla Ciebie, a szczoteczka przetrwa długi czas.

Szczotkowanie twarzy ma zbawienny wpływ na twoją skórę. Przy odpowiednim przygotowaniu zabieg ten pozwoli Ci zrezygnować z chemicznych peelingów, co będzie dobre także dla środowiska. Jeśli jednak nie masz pewności czy zabieg ten jest dla Ciebie, możesz skonsultować się z lekarzem.