Techniki masażu twarzy z wykorzystaniem serum

https://www.unicornlab.pl/2021/04/01/techniki-masazu-twarzy-z-wykorzystaniem-serum/

Czy zauważyłyście ten istny szał na masaż twarzy i związane z nim akcesoria? Choć na rynku pojawiają się rozmaite oferty proponowane przez kliniki chirurgii estetycznej czy salony kosmetyczne, masaże twarzy, które możemy wykonać w domu, bardzo często pozwalają na osiągnięcie doskonałych efektów małym kosztem. Warto wiedzieć, że istnieje wiele technik masażu, które wykorzystywać możemy również w domowym zaciszu. Poniżej wybrałyśmy dla Was kilka z nich.

Masaż twarzy – najpopularniejsze techniki

Efekty naturalnego liftingu możemy osiągnąć na wiele sposobów. Techniki, które cieszą się dużym powodzeniem, to te które wykorzystują zarówno moc olejów, serum, jak i specjalnie dostosowanych wałeczków do masażu. Wśród technik masażu twarzy wyróżnić możemy przede wszystkim masaż wałeczkami jadeitowymi oraz masaż przy wykorzystaniu wałeczków z kamieni naturalnych (kryształu górskiego czy kwarcu). Należy jednak pamiętać, że domowe przeprowadzenie masażu nie musi wiązać się z koniecznością kupna dodatkowych przyborów. Masaż, który wykonujemy własnymi dłońmi, również świetnie działa na skórę naszej twarzy. Najważniejsze, by do codziennej pielęgnacji wybrać wartościowy produkt kosmetyczny. Takim bez wątpienia jest serum olejowe. Za sprawą swoich pielęgnacyjnych, regenerujących i pielęgnacyjnych właściwości jest w stanie zatrzymać w widoczny sposób efekty starzenia i w doskonały sposób uelastyczni naszą skórę. Wybór najlepszego serum olejowego związany jest ściśle z naszymi potrzebami. Niektóre z produktów wzbogacone są o składniki aktywne i witaminy. Pozwala to w bezinwazyjny sposób pozbyć się niechcianych przebarwień czy zlikwidować zmarszczki.

Wśród najbardziej zbawiennych dla naszej skóry technik masażu wyróżnić możemy masaż stymulujący, który rozświetli naszą cerę oraz masaż akupresurowy, który usunie oznaki zmęczenia. Gdy zależy nam na tym, by odwrócić proces starzenia się skóry i zlikwidować zmarszczki czy cienie pod oczami, możemy zdecydować się również na masaż limfatyczny. Jeżeli chcemy osiągnać jeszcze lepsze efekty, warto zdecydować się na uzupełnienie rytuału serum olejowym lub kamieniem Gua Sha. 

Masaż przy wykorzystaniu serum olejowego

Wykorzystanie serum olejowego pozwala nam na to, by z powodzeniem stosować go w ramach rytuału pielęgnacyjnego. Pierwszy krok stanowi oczywiście umycie i tonizowanie twarzy. Na odświeżonej skórze rozprowadzamy serum – warto przed aplikacją zapoznać się ze składem produktu – niektóre z nich najlepiej używać w dzień, inne natomiast – na noc. Ważne jest również to, by stopniowo przyzwyczajać skórę do serum – początkowo nakładajmy więc jego niewielkie ilości i organizujmy 2-3 dniowe przerwy. Pamiętajmy o tym, by masaż prowadzić środkowym i wskazującym palcem: zapewniają one równomierny nacisk, co jest ważne dla kondycji naszej skóry. Poprawnym kierunkiem masażu jest zawsze ruch od środka do zewnątrz twarzy przy równoczesnym kierowaniu w górę. Tylko ta technika – niezależnie od wykorzystywanych produktów – pozwoli nam na stopniowe odwracanie efektów starzenia. Musimy mieć świadomość, że nasza skóra jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa.

Masaż przy wykorzystaniu kamienia Gua Sha

Gdy zależy nam na wzmocnieniu naszej skóry w naturalny sposób, dobrym wyborem może okazać się technika masażu kamieniem Gua Sha. Kamień – a właściwie kamienna płytka – Gua Sha swoją nazwę zawdzięcza starożytnemu chińskiemu rytuałowi. Metody masażu Gua Sha zawierają się już w nazwie kamienia – warto bowiem wiedzieć, że „gua” oznacza trzeć/pocierać, natomiast „sha” – czerwona wysypka. Choć drugi człon nazwy budzić może wątpliwości, technika ta jest wyjątkowo przyjazna dla naszej skóry. Gua sha pobudza naszą skórę za sprawą ciepła, które wytwarza się w trakcie wykonywania masażu. Za sprawą kamienia jesteśmy w stanie pobudzić krążenie naszej krwi – pozwala to na swobodny przepływ limfy i wzmocnienie osłabionych mięśni naszej skóry. Gua sha jest więc rodzajem naturalnego liftingu.

Wśród technik masażu i produktów do niego przeznaczonych możemy wybrać przede wszystkim ten, który najbardziej potrzebny jest naszej skórze. Niezależnie od tego, czy chcemy osiągnąć efekt świeżości, odmłodzenia czy zależy nam na redukcji zmarszczek lub cieni pod oczami – techniki masażu twarzy z powodzeniem zastąpią kosztowne i stresujące wizyty w salonach chirurgii estetycznej.